WCS, enerji santralleri, petrokimya, kimya, petrol rafinerileri ve madencilik tesislerinin devreye alınması ve üretimi için yüksek nitelikli personel sunmaktadır.

Farklı uzmanlık alanları ile farklılaşan VKS uzmanları, hazırlık ve uygulamadan müşteriler tarafından talep edilen sonuçların alınmasına kadar iş aşamalarının daha iyi kontrol edilmesini sağlayacak belirli bir duruma uyum sağlayarak bireysel veya çok disiplinli olarak hareket edebilirler.

WCS mühendislik departmanı tarafından işletmeye alma sırasında geliştirilen prosedürler ayrıntılı olarak açıklanmaktadır ve sahada yapılması gereken çalışma talimatları yüksek derecede anlayışa ve aynı zamanda maksimum verimliliğe sahiptir.

WCS, müşteriye, ihtiyaçlarına göre uyarlanmış en iyi çözümü öğrenmek için proses mühendisleri, kimyagerler ve teknoloji uzmanlarından oluşan bir ekip kullanarak endüstri mühendisliği gerçekleştirir.

Güvenlik yönü, çevresel kaygılar kadar önemlidir. VKN, yürürlükteki İtalyan kanunları (Dlg. 81/08 ve s.m.) tarafından belirlenen tüm güvenlik önlemlerini uygular ve aynı zamanda kirlilik riskini önlemek ve azaltmak için en iyi çevre dostu çözümleri tasarlar, tasarlar ve sunar.