Kimyasal temizlik, tesislerin ve / veya ekipmanın tamamen temizlenmesini sağlamak için yapılan işin bir değerlendirmesini, hem mühendislik hem de kimyasal olarak en iyi ekipmanın aranmasını içerir.

WCS her türlü endüstriyel işletmede kimyasal temizlik yapar: Kimya, Petrol, İlaç, Gıda endüstrisi, Otomotiv endüstrisi, Havacılık, Enerji üretimi, Petrol rafinerileri, ve s.

Kimyasal temizlik genellikle bu tür ekipman üzerinde gerçekleştirilir:

• plakalı veya borulu ısı eşanjörleri

• buhar jeneratörleri (geleneksel kazanlar, atık ısı kazanları, kritik üstü, vb.).

• çimento fabrikası

• soğutma kuleleri

• reaktörler

• genel olarak borular

• teknolojik ekipman.

Kimyasal temizliğin amacı, tesislerin işletmeye alınması ve işletilmesi sırasında sorunlara neden olabilecek devrelerden kirleticileri uzaklaştırmaktır. Bu safsızlıklar şunlardır: oksitler, haddelenmiş metal kalıntıları, çöp, yağlar ve organik maddeler.

Safsızlıkların giderilmesi, safsızlıkların çözülmesine veya en azından bunların parçalanmasına yol açan kimyasal çözeltilerin kullanılmasıyla elde edilir. Daha sonra, sıvı akışı direncini sağlar ve böylece hem akının çalışması sırasında hem de temizleme çözeltisinin boşaltılması sırasında drenaja taşınır.

Ameliyattan önce kimyasal temizlik

Preoperatif kimyasal temizlik, hazırlık tesisi devreye alma işlemlerinin bir parçasıdır ve montaj faaliyetleri nedeniyle artık maddeleri sistemden çıkarmak için tasarlanmıştır.

Kimyasal temizlik, tesisleri normal çalışma için hazırlayarak ilgili makine veya ekipmana zarar verme riskini ortadan kaldırır.

Mevcut aletlere ve yardımcı ekipmanlara zarar vermemek ve aynı zamanda işlerini kolaylaştırmak için, kimyasal ve fiziksel düzeyde metal yüzey işleme ile ameliyattan önce yeterli kimyasal temizlik gereklidir.

Çalişma performansini geri getirmek icin  kimyasal temizlik
Su tarafi

Kimyasal temizlik genellikle endüstriyel tesisatın bakımı sırasında rutin bir bakım uygulaması olarak kullanılır. Bu durumda, başlangıç ​​çalışma koşullarının geri yüklenmesi, ısı transfer parametrelerinin standartlaştırılması ve aynı tesise ciddi zarar verebilecek korozyon olaylarının önlenmesi, tesislerin hizmet ömrünü önemli ölçüde azaltması amaçlanmıştır.

Kimyasal temizlik, verimliliğin restorasyonu durumunda, mevcut kalıntı türüne, kurulumun çalışma süresine, boruların kimyasal-fiziksel ve kimyasal-metal özelliklerine göre tasarlanmalı ve korozyon, akış hızı vb.Gibi diğer parametreleri dikkate almalıdır.

Yeterli, verimli ve zararsız bir çalışma sağlamak için, WCS, mümkünse, müdahale edilmeden önce işlenmiş yüzey numuneleri üzerinde kimyasal, kimyasal ve metal analizleri yapmayı tercih eder.

Sistemin daha fazla hasar görmesini önlemek için korozyon da dahil olmak üzere kimyasal ve fiziksel parametreleri kontrol ederken, tesisin en temsili kısımlarından alınan boru numuneleri üzerinde temizlik modellemesi yapılır.

Temizlik öncesi ve sonrası endoskopik muayenelerin yardımıyla, temizliğin kendisinin etkinliği ve çalışma kapasitesinin restorasyonu hakkında tam bir resim elde edebilirsiniz.

Duman yan

Ekipmanın hizmet ömrü boyunca, boruların dışında, aynı yanma akımı boyunca sürüklenmeyen ve ekipmanın kendisinin ısı değişimini etkileyen, verimliliğini azaltan çeşitli maddeler içeren yanma kalıntılarından oluşan bir tank oluşturulur.

Banyo, optimum değişim koşullarını geri yüklemenizi ve aynı zamanda müşterinin adına önemli ölçüde ekonomik ve çevresel olarak sağlıklı olmasını sağlayan özel ekipmanlarla donatılmıştır.